Gazlıgöl

Eğer aklınızda Afyon Gazlıgöl bölgesinde tatil yapma ve termal suyun özelliklerinde faydalanma gibi bir plan varsa, kesinlikle bu planınızı sürdürmelisiniz zira Afyon Gazlıgöl, termal sularıyla ünlü bir yerleşim yeridir. Burada tatil yapabileceğiniz ve gezeceğiniz onca tarihi oluşum ve yapı görebilirsiniz. Buraları gezebilir, tatilinizi çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Hem kültürel olarak da bir rahatlama ve edinim kazanmış olabilirsiniz. Burada daha önceden yaşamış olan toplumların kültürel, sanatsal, tarihsel gelişimlerini barındıran ve sizlere adeta resmeden yapıları ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden ilginç ve dikkat çekici mağaraları, eski kütüphaneleri, müzeleri gezebilir ve burada yaşamış olan toplumlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kesinlikle tatiliniz düşündüğünüzden de iyi geçecektir.

Afyon Gazlıgöl bölgesinde gidebileceğiniz ilk durak Buzluk Mağarası’dır. Buzluk Mağarası’nı görünce gerçekten hayretler içerisinde kalacaksınız. Bu mağaranın çok eski zamanlardan beri karakterini koruduğunu söyleyebiliriz. Mağaradan içeriye girebilir ve çok daha ilginç manzaralar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Mağara girişi ancak bir insanın girebileceği kadar dardır ancak içeriye doğru gidildikçe mağara genişler ve karşınıza oluşmuş buzlar çıkar. 4 mevsim buzlarını koruyabilen bir mağaradır. Burada harika zaman geçirebilir ve fotoğraf, video çekerek bu anları ölümsüzleştirebilir, arkadaşlarınıza anlatabilirsiniz.

Afyon Gazlıgöl bölesinde gezilebilecek en güzel yerlerden birisi de Bizans döneminden kalma Sarıçayır Kaya Mezarları’dır. Sarıçayır Kaya Mezarları, Afyon’un İscehisar ilçesinde yer almaktadır. Gazlıgöl’den Royal Termal Otel’in oradan ulaşım oldukça kolaydır. Kesinlikle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mezarlar tek mezar ve oyma aile mezarları olarak oluşmuştur. Son derece ilgi çekicidirler. Daha eskiden barınak olarak da kullanıldığını biliyoruz. Kaya mezarların üzerinde ve yanlarında eskiden kalma kabartmalar, yazılar ve resimler görebilirsiniz. Bunlar oldukça ilginizi çekecektir.

Afyon Gazlıgöl’ün en büyük oteli olan Royal Termal Otel’de tatil yapmaya geldiyseniz ve yapacak aktivite arıyorsanız, canlı müzik dinlemeye gidebilirsiniz. Burada düzeli olarak düzenlenen konserlere katılabilir, çok harika zaman geçirebilirsiniz. Son derece eğlenceli olacağını söyleyebiliriz. Aynı zamanda birlikte toplu olarak geziler düzenleyebilir ve bilmediğiniz şeyler rehberlerden öğrenebilirsiniz. Dans etmeye gidebilir, partnerinizle harika vakit geçirebilirsiniz. Bunun yanında Afyon’a Royal Termal Otel’den düzenlenen gezilere katılabilir, şehrin tarihi merkezlerine gidebilir veya farklı yerlerde alışveriş yapabilirsiniz. Afyon’un kültürünü daha iyi görebileceğiniz ve hissedebileceğiniz farklı yerlere gerçekten otelden ulaşım çok kolaydır.

Gazlıgöl bölgesinde bulunan ve oldukça meşhur olan termal su, son derece faydalıdır. Özellikle Royal Termal Otel’de bulunan termal su, Fransa’da bulunan Whisy kapılacalarının özellikleriyle aynıdır. PH değeri 6.9, sıcaklığı ise 64 derecedir. Tam ideal olan özelliklerdeki termal su, doktorlar tarafından bile önerilmektedir. Birçok soruna ve hastalığa iyi gelmektedir. Bunların başında cilt hastalıkları ve eklem rahatsızlıkları gelmektedir. Aynı zamanda ameliyat sonrası izler de termal su ile çok daha çabuk geçirilebilir. Kas sorunlarına iyi gelen, mide ve bağırsak problemlerini atlatmamıza yarayan, böbrek ve idrar yollarını rahatlatan, kalp ve damar sağlığına oldukça faydası bulunan, nörolojik problemlerin giderilmesini sağlayan, özellikle kış aylarında meydana gelen ve yazında devam eden astım bronşit gibi problemlerin geçmesini sağlayan ve kadın hastalıklarına çare olan termal su, Royal Termal Otel’de oldukça kaliteli ve faydalı bir şekilde sizlere sunulmuştur. Bu suya her stüdyo odalarda ve villalarda özel olarak sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda toplu kullanım için olan aquaparklı yüzme havuzunu kullanarak termal sudan en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Royal Termal Otel’in konumu şehir merkezine yakındır ve doğa ile iç içedir. Ulaşım oldukça kolay yapılmaktadır. İstediğiniz yere tek bir toplu taşıma aracıyla gidebilir veya kendi araçlarınız ile gidebilirsiniz. Gazlıgöl’ün en büyük oteli olarak toplamda 100.000 m2 alana kurulmuş olan Royal Termal Otel, ulaşımda herhangi bir sıkıntı çekmemeniz için elinden geleni yapmaktadır. Konum olarak birçok tarihi yapılara ve şehre yakınlığı ile sevilir. Buraya gelenlerin dışarısını istedikleri gibi görme arzuları en iyi şekilde karşılanır. Kesinlikle dilediğiniz yere oldukça basit ve kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Yukarıda anlattığımız her gezilecek yerlere dilediğiniz gibi gidebilir ve rahatça geziler düzenleyebilirsiniz. Kendinizi harika hissedeceğinizi ve dilediğiniz yere gitmenin özgürlüğünü yaşayacağınızı unutmamalısınız. Kesinlikle otelin konumu da hoşunuza gidecektir.

Doğayla iç içe geçireceğiniz bir tatil sizler çok iyi gelecektir. Otelin sahip olduğu harika özellikler ile dilediğiniz gibi bir tatil geçirebilir ve en iyi şekilde termal sudan yararlanabilirsiniz. Termal suyun yukarıda anlattığımız gibi özellikleri oldukça çeşitlidir ve sizlere çok iyi gelecektir. Royal Termal Otel, Gazlıgöl’ün en büyük oteli olma özelliğine sahiptir. Bünyesinde toplamda 150 adet dubleks villa ve 120 adet stüdyo daire bulunmaktadır. Burada konaklama asla sorun olmayacak ve kaç kişi gelirseniz gelin, herkes için yer bulabileceksiniz. Toplam 150 villanın 50 adedi 2+1 110 m2 dubleks, 100 adedi 3+1 130 m2 dublekstir. 120 adet 1+1 stüdyo daireler ise 65 m2’dir. Bu özelliklerdeki evlerimizin hepsinde termal sudan faydalanacak havuz ve hamam bulacaksınız. Aynı zamanda her odada balkon bulabileceksiniz. Konaklama yerlerinden hariç Royal Termal Otel’de birbirinden kaliteli özelliklerde sosyal alanlar da bulabileceksiniz.

Royal Termal Otel’de toplam 250 kişilik kapalı restoran, alakart restoran, süpermarket, mescit, otopark, aquaparklı kapalı yüzme havuzu ve daha birçok sosyal alan bulabilirsiniz. Buraları kullanarak tatilinizi en iyi şekilde geçirebilir ve termal sudan yararlanabilirsiniz. Kesinlikle tatiliniz unutulmayacak bir tatil olacak ve sizlere çok iyi gelecektir. Müşteri memnuniyetine çok fazla önem veren otel yönetimi ve personelleri, tüm sorunlarınız ile ilgilenecek ve sizlere daha kaliteli bir tatil geçirebilmeniz açısından gerekli müdahalelerde bulacaklardır. Kesinlikle unutulmayacak bir tatil geçirebilirsiniz.

Termal sudan burada en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Fiyatların her bütçeye uygun olduğu Royal Termal Otel, sizler için en ideal tatil merkezlerinden biridir. Tüm odalarında termal suyunu en kaliteli ve en yararlı haliyle sizlere sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde çok daha kaliteli ve çok daha seveceğiniz bir tatil geçireceksiniz. Sizler için elinden gelenin daha fazlasını yapan Royal Termal Otel, sizlere doğa ile iç içe bir tatil sunmaktadır. Konforunuz ve rahatınız otelde sağlanacak, sizler için en iyisi yapılacaktır. Artık Royal Termal Otel’de yapacak onca şey bulabilirsiniz. Çocuklarınız için çok güzel ve şirin oyun alanları bulabilir ve güvenilir bir şekilde orada bırakabilirsiniz. Otelin son derece büyük ve doğa ile iç içe olması sizleri korkutmasın. Güvenlik önlemleri en üst düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Sizlerin mutluluğunu önemseyen bir otel olarak çok daha iyisini yapmaktadır. Ayrıca Royal Termal Otel’de sıkılırsanız ve dışarıya çıkmak isterseniz, buradan ulaşım oldukça kolaydır. Gitmek istediğiniz her yere yakınlığı ile dilediğiniz yere gitme şansı bulacaksınız. Aynı zamanda toplu taşıma araçlarının da her zaman buradan geçtiğini, sizler için seferler düzenleyen araçların bulunduğunu, taksi ile ulaşım yapabileceğinizi, kendi araçlarınız ile çok kolay ulaşım sağlayabileceğinizi de bilmelisiniz. Bu özelliği sayesinde artık bizim sayamadığımız kadar yere gidebilir, eğlenebilirsiniz. Ayrıca otel hastaneye de yakındır ve acil müdahale için otelde sağlık ekipleri beklemektedir. Herhangi bir sorunda en yakın hastane 5 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Bu konuda kesinlikle içiniz rahat olabilir.